Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

Piszemy na różne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:36

Cześć wszystkim. Jakiś czas temu zainteresowałem się tematem ubezpieczenia swojego domu. Natrafiłem na taki wpis: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie zostało napisane, że kominiarz powinien sprawdzać komin przynajmniej raz do roku. W przypadku gdy ogrzewam eko groszkiem to aż cztery razy do roku - to już chyba absurd. Doczytałem także, że w przypadku nieposiadania ważnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy może mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:
adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:56

Cześć, nie posiadam dla Ciebie dobrych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zobligowany do korzystania z usług kominiarza nawet 4 razy do roku. Oczywiście tyle mówi prawo budowlane. Ubezpieczyciel wymaga aby kominiarz raz w roku wykonał czynności kontrolne i podbił protokół. Przede wszystkim dla swojego bezpieczeństwa warto to zrobić. Niesprawny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie żąda aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 150 złotych za wizytę.

podobne tematy:

Wróć do „Tematycznie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości