Wlasciwa promocja strony internetowej w pigulce

Piszemy na różne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Wlasciwa promocja strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:52

Wykonanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się pozycjonowały i uzyskiwały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na bardzo łatwe słowa kluczowe wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak jest i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się konkurencja w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalna pizzeria czy ogólnopolski deweloper mieszkań. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym korkiem jest reklamowanie posiadanej strony internetowej. Form reklamy jest kilka. Niemniej jednak najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Polega ona na wybraniu właściwego słowa kluczowego: tanie strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do właściwej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej kilka. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego typu serwisach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny rodzaj promocji strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który daje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do reklamy odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Tematycznie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość