Tkaniny dzieciece sklep

Piszemy na różne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Tkaniny dzieciece sklep

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:46

Czy sklep, który ma w swojej ofercie tkani dziecięce to dobry pomysł na biznes?

Właśnie ten esej ma pokazać, że każdy biznes dobrze zaplanowany może przynieść dochód jego właścicielom. Na samym początku należy podkreślić fakt, iż sklep internetowy powinien być rozszerzeniem sklepu stacjonarnego, który oferuje zbliżony asortyment. W opisywanym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Tak, więc odradzam opieranie biznesu jedynie o handel w Internecie. Dużo osób zada pytanie, dlaczego mam taką opinię na ten temat?

Będę starał się to wyjaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku trzeba wyszczególnić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych 2 latach przedsiębiorca może odprowadzać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to wygląda po okresie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca składka ZUS to kwota 1100 zł za miesiąc.

Następny koszt przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w przeglądarce internetowej. Umyślnie już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym zestawieniu kosztów. Wracający do reklamy sklepu w Internecie. Powinno się określić frazy do pozycjonowania. Przykładowo dla sklep z tkaninami dziecięcymi koszt miesięczny to rząd od 150 do 250 zł. Tego rodzaju haseł musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za ten sposób promocji sklepu internetowego wydamy około 2 tysięcy zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć pozostałe nakłady finansowe związane z reklamą. Należą do nich między innymi marketing na forach, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na frazę: tkaniny dziecięce sklep nie pojawią się z dnia na dzień. Dlatego w pierwszej fazie trzeba pomyśleć o alternatywnym kanale dystrybucji naszych tkanin dziecięcych. Pomocne jest Allegro lub podobne serwisy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty związane jest dodatkowymi kosztami i to nie małymi. Cena za wystawienie jednego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od zaznaczonych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie może sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Tematycznie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość