Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Piszemy na różne tematy.
mariusznowak

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego portalu WWW. Mam zamiar żeby serwis dawał mi później korzyści finansowe. Poszukuje jakieś interesującej niszy, żeby konkurencja nie była za duża. Myślałem o czymś tego rodzaju: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to portal, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram kasę za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach może się jeszcze powieść?

podobne tematy:
maxkolonko

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Dzień dobry. Z tego co przeczytałem, to nie masz pomysłu na interes w Internecie i chcesz wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowej recepty na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na początku musisz przygotować porządny biznesplan działania. Wyślij maile do kilku firm i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Później dopytaj się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie generował większych zysków. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.