Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Piszemy na różne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego portalu WWW. Mam zamiar żeby serwis dawał mi później korzyści finansowe. Poszukuje jakieś interesującej niszy, żeby konkurencja nie była za duża. Myślałem o czymś tego rodzaju. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to portal, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram kasę za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach może się jeszcze powieść?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się też dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego typu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to idealny wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu aspektów. Właściwe pomysły oraz ich wdrożenie, oszacowanie konkretnego budżetu, odpowiednie znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w firmie. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć choćby na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś relacje są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i należytej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc właściwie jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Przygotowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie wykazują najmniejszej ochoty, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/28/rehabilitacja-po-udarze-zalety/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też sposobność pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi się pracuje, również przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Dzień dobry. Z tego co przeczytałem, to nie masz pomysłu na interes w Internecie i chcesz wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowej recepty na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na początku musisz przygotować porządny biznesplan działania. Wyślij maile do kilku firm i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Później dopytaj się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie generował większych zysków. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Tematycznie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość